[Float-Menu id="1"]

Porządne końcówki do pipet automatycznych

Końcówki do pipet automatycznych wykorzystywane są w wielu branżach, czego świetnym przykładem są diagnostyka medyczna i laboratoria chemiczne. Niezależnie więc od tego, czy ktoś na co dzień zajmuje się biotechnologią, mikrobiologią czy prowadzi inne badania, na pewno zainteresują go przeznaczone do pipet końcówki od sprawdzonego dostawcy.

  1. Końcówki do pipet automatycznych
  2. Przykładowe zastosowanie końcówek do pipet
  3. Co wybrać: końcówki z filtrem czy bez filtra?
  4. Dostawca rozwiązań dla laboratoriów

Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, zamawiając końcówki sterylne, aby kupić wysokiej jakości produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania użytkownika. W dalszej części artykułu znajdziesz również wskazówki, które pomogą Ci w podjęciu decyzji związanej z wyborem pomiędzy końcówkami z filtrem a wariantem bez filtra.

Końcówki do pipet automatycznych

 

Dozowanie cieczy podczas przeprowadzania badań laboratoryjnych ma istotny wpływ na uzyskanie wiarygodnych wyników. To natomiast jest możliwe dzięki stosowaniu końcówek do pipet automatycznych. Porządne końcówki produkowane są z wysokiej jakości polipropylenu, który jest odporny na deformacje. Końcówki dostępne są w różnych pojemnościach, aby można było dostosować je do wielu zadań.

Przykładowe zastosowanie końcówek do pipet

Dostosowanie końcówek do przewidzianych prac pozwala uzyskać najlepsze efekty. Zamiast więc pochopnie podejmować decyzje związane z zakupem wyposażenia do laboratorium, poznać zastosowania i specyfikację asortymentu. W przypadku końcówek do pipet najczęściej są to:

  • Diagnostyka medyczna – dzięki końcówkom pipet można dozować próbki krwi, moczu lub innych płynów ustrojowych, co jest niezbędne do przeprowadzenia analiz laboratoryjnych.
  • Mikrobiologia – ułatwiają przenoszenie próbek mikroorganizmów.
  • Chemia analityczna – pozwalają dokładnie przygotowywać roztwory.
  • Badania molekularne – dają możliwość precyzyjnego dozowania reagentów w procesach izolacji DNA i RNA.

 

Co wybrać: końcówki z filtrem czy bez filtra?

Najczęściej końcówki do pipet dostępne są w jednej z dwóch wersji: z filtrem lub bez filtra. Warto więc poznać, czym tak naprawdę różnią się te warianty.

  • Końcówki do pipet z filtrem – świetnie sprawdzą się w przypadku pracy z materiałami wrażliwymi, gdzie nie można dopuścić do wystąpienia zanieczyszczenia krzyżowego. Zastosowanie filtra pozwala uzyskać dodatkową ochronę przez kontaminacją próbki oraz pipety. Ma to szczególne znaczenie przy próbkach DNA lub płynów ustrojowych.
  • Końcówki do pipet bez filtra – są wykorzystywane w standardowych aplikacjach laboratoryjnych. Pomimo przystępnej ceny, zapewniają odpowiednią dokładność dozowania.

W przypadku wątpliwości związanych z wyborem odpowiednich końcówek do pipet oferowane jest doradztwo techniczne. W celu skorzystania z takiej pomocy w doborze asortymentu wystarczy zadzwonić pod numer dostępny na stronie firmy oferującej końcówki do pipet automatycznych.

Dostawca rozwiązań dla laboratoriów

Przy okazji zamawiania końcówek do pipet, warto zapoznać się z pozostałymi produktami dostępnymi w sklepie genoplast.pl. Jest to sprawdzony dostawca rozwiązań dla laboratoriów, z którego oferty od lat korzystają firmy z całego kraju. Można tu zamówić między innymi pipety automatyczne oraz związane z nimi akcesoria, produkty z kategorii hodowanie, wirowanie i mrożenie, a także produkty związane z mikrobiologią oraz histologią. Wysoką jakość i doskonałą obsługę klienta potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników, którzy mieli okazję zamawiać asortyment do laboratoriów.