[Float-Menu id="1"]

Terapia online

Terapia online

Oferujemy poradnictwo oraz prowadzenie indywidualnych sesji terapeutycznych przez SKYPE. Jeżeli chcesz umówić spotkanie on-line, wykonaj następujące czynności:

Wirtualne sesje terapeutyczne są równie skuteczne, jak tradycyjne

Psychoterapia on-line wzbudza liczne kontrowersje. Niektórzy pacjenci zdecydowanie obstają przy bezpośrednim kontakcie z psychoterapeutą. Inni wręcz przeciwnie: cenią sobie oszczędność czasu i wygodę spotkań przeprowadzanych przy użyciu internetowych komunikatorów.

Badania prowadzone nad tą formą psychoterapii dowodzą, że jest ona co najmniej równie skuteczna, jak tradycyjna, w leczeniu uzależnienia od alkoholu czy uzależnień behawioralnych. Jest to dodatkowe potwierdzenie oczywistej prawdy, że na skuteczność leczenia uzależnień ma wpływ nie tyle jego forma, co jakość terapii, doświadczenie terapeuty i umiejętność nawiązania właściwej relacji z pacjentem.

https://www.high-endrolex.com/4

Opcja dla aktywnych

Terapia prowadzona on-line to komfortowe rozwiązanie dla osób aktywnych – często podróżujących, mających bardzo szczelnie wypełniony grafik, pracujących w nietypowych porach. Wirtualne spotkanie z terapeutą będzie też dogodną opcją dla osób o czasowo lub trwale ograniczonej mobilności. W obecnym czasie pandemii to bardzo bezpieczna forma leczenia.

Mocno dyskusyjną kwestią jest natomiast polecanie spotkań on-line w przypadku leczenia uzależnienia od Internetu. Wirtualne sesje terapeutyczne nie sprawdza się też w przypadku osób, które odczuwają rezerwę wobec takich kontaktów. Niechęć pacjenta do spotkań z terapeutą on-line mogłaby zaburzyć przebieg leczenia.

Finansowanie i płatności ratalne

MASZ PYTANIA ODNOŚNIE TERAPII?
Skontaktuj się z nami!