[Float-Menu id="1"]

Jak voiceboty usprawniają potwierdzanie terminów wizyt lekarskich?

W wielu branżach (np. bankowość, e-commerce, zdrowie) voiceboty stają się integralną częścią obsługi klienta, pomagając firmom skalować działalność i poprawiać efektywność operacyjną. Co może zrobić voicebot w kontekście potwierdzania terminów wizyt w placówkach medycznych?

Potwierdzanie wizyt z voicebotem. Jak to działa?

Voiceboty w medycynie bez dwóch zdań cieszą się ogromną popularnością — i co równie ważne, popularność ta rośnie z każdym rokiem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: wykorzystanie voicebota pozwala na usprawnienie wielu procesów, w tym szybsze, skuteczniejsze i bardziej efektywne zarządzanie procesami związanymi z obsługą pacjentów. I to zupełnie bez ingerencji człowieka.

Automatyzacja pracy przy wykorzystaniu voicebota przyniesie Ci szereg korzyści — zresztą, nie tylko Tobie jako placówce medycznej, lecz także Twoim klientom, którzy już nie zapomną o wizycie i bez obaw zadzwonią, by dopytać o jej szczegóły!

Jak voiceboty usprawniają potwierdzanie wizyt lekarskich?

Voiceboty medyczne Apifonica mogą pomóc pacjentom umówić wizytę z wybranym lekarzem w dogodnym terminie, prowadząc naturalną rozmowę. Dzięki integracji z systemami rejestracji medycznej voicebot ma dostęp do harmonogramów lekarzy i może zaproponować pacjentowi dostępne godziny, co znacząco odciąża recepcję. To krok pierwszy — ale co w sytuacji, gdy pacjent chce przełożyć lub odwołać wizytę, bo nie da rady na nią dotrzeć? To dość proste: jeśli pacjent potrzebuje zmienić termin wizyty, voicebot automatycznie znajdzie nową propozycję daty i godziny lub potwierdzi anulowanie wizyty. Informacja jest automatycznie odnotowywana w systemie CRM.

Bezpośrednie potwierdzanie wizyt lekarskich zaczyna się w momencie, gdy voicebot wysyła pacjentowi SMS lub dzwoni po to, aby przypomnieć o zbliżającej się wizycie. Podczas takiej rozmowy przypominającej pacjent ma możliwość potwierdzenia, czy zamierza pojawić się w umówionym terminie, czy nie dotrze. Taka informacja (nawet jeśli negatywna) pozwoli placówce lepiej zarządzać kalendarzem i uniknąć luk w grafiku. I znów — zupełnie bez udziału rejestracji czy lekarza.

Dodajmy jeszcze, że voiceboty mogą także zebrać od pacjentów wstępne informacje przed wizytą, by przyspieszyć proces obsługi już na miejscu, a nawet udzielać informacji o przygotowaniu do badań, co zmniejsza ryzyko niedopatrzeń i odwoływania wizyt na ostatnią chwilę (bo pacjent np. nie pomyślał o byciu na czczo).