[Float-Menu id="1"]
Being Charlie

Being Charlie

Dramat, USA, 97 min

Charlie (Nick Robinson) to osiemnastolatek z problemami, który ucieka z kliniki dla młodzieży uzależnionej od narkotyków. Kiedy wraca do swojego rodzinnego domu w Los Angeles, zostaje odesłany przez swoich rodziców na odwyk dla dorosłych. 

Tam spotyka piękną, a zarazem niestabilną emocjonalnie Evę (Morgan Saylor), która również boryka się z problemem narkotykowym.

Gia

Gia

Dramat/Biograficzny, USA, 120 min

Nowy Jork, późne lata 70. Jedna dziewczyna żyje na całego. Seks, pieniądze, szyk, sława… to wszystko jest w jej zasięgu. Pewnie porusza się po parkiecie, dumnie kroczy po wybiegu, patrzy na Ciebie z okładek magazynów. Jest boginią. Jest gwiazdą. Nazywa się GIA. Zbyt piękna by umrzeć. Zbyt dzika by żyć. Film oparty na tragicznym życiu pierwszej amerykańskiej supermodelki

Światowej sławy modelka Gia Marie Carangi urodziła się w 1960 roku. Zmarła na AIDS mając zaledwie 26 lat. Film ukazuje jej drogę do sławy, z której negatywnymi skutkami starała się walczyć przy pomocy narkotyków i szalonych imprez. Pokazuje też ,że nawet gdy jest się sławnym to nadal można czuć i kochać.

Mój piękny syn

Mój piękny syn

Dramat, USA, 121 min

„Mój piękny syn” opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. 

To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. 

To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

My, dzieci z dworca Zoo​

My, dzieci z dworca Zoo

Dramat, Niemcy, 138 min

Wstrząsająca ekranizacja pamiętników Christiane F. 12-letnia Christiane, dorastająca w blokowiskach Berlina, nie ma żadnych zainteresowań. Wraz z koleżanką trafia do lokalu, gdzie kwitnie handel narkotykami. Tam poznaje niewiele starszego Detlefa, który jest uzależniony od heroiny.
https://www.traditionrolex.com/49
Dziewczyna zaczyna od wdychania białego proszku, z czasem sięga po strzykawkę. Coraz głębiej grzęźnie w nałogu, a gdy zaczyna brakować jej pieniędzy, zostaje prostytutką.
Najlepszy

Najlepszy

Dramat/Biograficzny, Polska, 110 min

Legnica, miasto średniej wielkości pod Wrocławiem, schyłkowe lata Polski komunistycznej. 

Młody chłopak pogrąża się w narkomanii, szukając w niej odskoczni od szarego życia. Odloty narkotykowe, burdy, odwyki w szpitalu – to jego codzienność. Już wydaje się, że ta równia pochyła jest drogą bez odwrotu. 

„Najlepszy” ukazuje kluczowy fragment biografii Jerzego Górskiego – chluby polskiego sportu wyczynowego, człowieka, który walkę w USA w 1990 r. o tytuł mistrza świata w podwójnym triatlonie (Double Ironman) poprzedził dramatyczną walką z demonami własnej przeszłości.

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Dramat, USA, 135 min

Bradley Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. 

Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą, a także uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. 

Patrick Melrose

Patrick Melrose

Serial, USA, 45 min

Patrick Melrose (Benedict Cumberbatch) pochodzi z arystokratycznej, uprzywilejowanej rodziny. 

Jest inteligentnym i charyzmatycznym mężczyzną, który cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. 

Starając się uporać z trudnymi wspomnieniami z traumatycznego dzieciństwa, które zafundowali mu agresywny ojciec oraz przymykająca na wszystko oko matka, szuka ukojenia w używkach.

Przetrwać w Nowym Jorku

Przetrwać w Nowym Jorku

Dramat/Biograficzny, USA, 102 min

Mając zaledwie 17 lat Jim Carroll – kultowy poeta i muzyk pochodzący z Nowego Jorku – opublikował swój niezwykły pamiętnik. Jest to wstrząsający dokument z nowojorskiej ulicy, która wychowywała wrażliwego chłopca. Skłócony z całym światem uczeń katolickiej szkoły znajdował wytchnienie na koszykarskim boisku. Ale i tam dopadła go przemoc. 

Tym razem ucieczką okazała się heroina. Wyrzucony z domu i ze szkoły chłopiec tracił siły w walce o przetrwanie. Koledzy z jego paczki popadli w konflikt z prawem, on sam odtrącił pomocną dłoń. Jedynym azylem była poezja…

Requiem dla snu

Requiem dla snu

Dramat, USA, 102 min

Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. 

Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry’ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. 

Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. „Requiem dla snu” to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.

Sid i Nancy

Sid i Nancy

Dramat/Biograficzny, Wielka Brytania, 112 min

Biograficzna historia Sida Viciousa – basisty punkowej grupy Sex Pistols i jego dziewczyny Nancy Spungen. W 1977 roku Sex Pistols odnoszą największe sukcesy. Gwiazdami zespołu są Sid Vicious i Johnny Rotten. Niedługo po tym jak Sid poznaje młodą Amerykankę – Nancy, grupa się rozpada. 

Sid planuje rozpoczęcie kariery solowej. Jest coraz bardziej uzależniony od Nancy i heroiny. Gdy w październiku 1978 w nowojorskim hotelu Chelsea zostaje znaleziona martwa Nancy, Sid zostaje aresztowany i oskarżony o jej morderstwo

Skazany na bluesa

Skazany na bluesa

Dramat/Biograficzny, Polska, 97 min

Burzliwe życie oraz walka z nałogiem Ryśka Riedla, lidera i wokalisty kultowej grupy Dżem, która stała się jednym z największych polskich zespołów rockowych. „Skazany na bluesa” to opowieść o idolu i nieposkromionym artyście, wokaliście zespołu Dżem – Ryszardzie Riedelu. O muzyku, którego sztuka, charyzmatyczny związek ze słuchaczami i tragiczna walka z nałogiem stały się znakiem czasu dla milionów Polaków.
Traffic

Traffic

Dramat, USA, 147 min

Opowieść rozgrywająca się w czasie eskalacji porachunków narkotykowych w USA. Sędzia Sądu Najwyższego Ohio, Robert Wakefield (Michael Douglas) zostaje wyznaczony do walki ze zorganizowanym przemysłem narkotykowym w skali całego kraju. Sytuacja Wakefielda staje się jeszcze bardziej niepokojąca, kiedy odkrywa, że jego nastoletnia córka, Caroline (Erika Christensen), jest uzależniona od narkotyków. Agenci DEA, Montel Gordon (Don Cheadle) i Ray Castro (Luis Guzmán), śledzą Helenę Alayę (Catherine Zeta-Jones), żonę więzionego bossa narkotykowej mafii, Carlosa Ayali (Steven Bauer), starając się sprawdzić, czy nie przejęła kontroli nad skrzętnie ukrywanymi dotąd przed nią interesami. Wysoki urzędnik, Javier Rodriguez (Benicio Del Toro), toczy ze sobą wewnętrzną walkę, zmagając się z wyznawanym dotąd systemem wartości.

Trainspotting

Trainspotting

Dramat, USA, 94 min

Mark Renton nie ma ochoty wieść „przyzwoitego” życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie, kobieciarz Sick Boy, niezbyt rozgarnięty Spud i Diane – dziewczyna z dobrego domu. 

Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego – jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor…

Wieczna północ

Wieczna północ

Dramat, USA, 88 min

Jerry Stahl – wzięty scenarzysta, będący atrakcją każdego elitarnego przyjęcia, jest w rzeczywistości zagubionym człowiekiem, ulegającym pokusie „szczęścia w strzykawce”. 

Przerażony sobą Jerry udaje się do kliniki odwykowej w Arizonie. Tam poznaje atrakcyjną Kitty podobnie jak on, próbującą wyjść z nałogu. Mimo rodzących się między nimi uczuć narastającej namiętności, Jerry decyduje wrócić do Los Angeles i stawić czoła zyciu.