[Float-Menu id="1"]

Okolica i atrakcje

Okolica i atrakcje

Ośrodek zlokalizowany jest w bliskiej odległości od Poznania. W okolicy, jak i samym Poznaniu znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, jak i atrakcji, z jakich nasi goście mogą skorzystać.

W odległości około 300m od naszego ośrodka znajduje się park z siłownią plenerową. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wolny czas w przyjemnym otoczeniu na łonie natury. Entuzjaści aktywności fizycznej mogą zaś skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu.

Park Skórzewo
Siłownia plenerowa Skórzewo

Kawałek dalej, zaledwie 650m od naszego ośrodka znajdują się korty tenisowe. Na terenie obiektu znajdują się łącznie 4 korty tenisowe – 2 odkryte o „ceglanej” nawierzchni oraz dwa plenerowe, pokryte sztuczną trawą. Dzięki temu korty dostępne są całorocznie. Na miejscu jest również możliwość wypożyczenia rakiet oraz skorzystanie z usług trenera.

Korty tenisowe
Korty tenisowe

W Skórzewie dostępne są także boisko do koszykówki oraz do piłki nożnej. Boiska zlokalizowane są przy lokalnych szkołach, dlatego też dostępne są od godzin popołudniowych. Są udostępnione dla chętnych osób, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji obiektu.

Boisko
Boisko

W odległości niecałych 3km od naszego Ośrodka znajduje się Tor Gokartowy.

Jest to miejsce, w którym swoje oczekiwania zaspokoją zarówno amatorzy jak i profesjonalni zawodnicy. Na powierzchni 4500m2 znajduje się hala z wewnętrznym, dwupoziomowym torem o długości 450m oraz część zewnętrzna o długości 150m.

Tor dysponuje dwudziestoma jeden najnowszymi gokartami wiodącego producenta – francuskiej firmy SODIKART. Dla najmłodszych przygotowano gokarty juniorskie SODI LR5. Dzięki regulacjom fotela, pedałów i kolumny kierowniczej komfortowo i bezpiecznie korzystają z nich już 6latkowie (od wzrostu 135 cm).

Tor doskonale nadaje się do tego, by spędzić miło czas nawet z młodszymi członkami rodziny.

Gokarty
Gokarty

W gminie znajduje się rozbudowana sieć szlaków rowerowych.

Jednak największą wartością ścieżek rowerowych jest możliwość bezpiecznego podróżowania rowerem przez piękne tereny leśne i polne przez małe osady leśne i urokliwe wioski harmonijnie łączące się z nowoczesnością, szeregową zabudową mieszkaniową, drogami szybkiego ruchu i infrastrukturą tworzoną na potrzeby coraz liczniej osiedlajacych się mieszkańców.

Szlaki rowerowe
Rower

Wody termalne w Tarnowie Podgórnym

W pobliskim Tarnowie podgórnym znajdują się Tarnowskie Termy – wyjątkowy aquapark, który czerpie wodę ze źródeł geotermalnych, wydobywanych z odwiertu o głębokości 1200 metrów, dostarczającego wodę o temperaturze ponad 45,7 stopni Celsjusza.

Do dyspozycji odwiedzających oddano basen termalno-solankowy, SPA, klub fitness, a także strefę zabawy i sportu, wraz ze zjeżdżalnią multimedialną, co powinno przypaść do gusty zwłaszcza najmłodszym odwiedzającym. Dostępny jest także 25-metrowy basen sportowy z sześcioma torami.

Tarnowskie termy
Tarnowskie termy

W naszym najbliższym otoczeniu wprawdzie nie brakuje atrakcji ani miejsc do przyjemnego spędzania wolnego czasu, ale warto pamiętać, że sam Poznań również oferuje wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić – są to zarówno obiekty plenerowe, jak i muzea, zoo, czy zabytkowe fortyfikacje:

Plaże i jeziora
Szachty
Jezioro Lusowskie

Warto odwiedzić takie miejsca, jak jezioro Kierskie, jezioro Lusowskie, jezioro Rusałka, czy Szachty – kompleks jezior z wieżą widokową.

Położony w Poznaniu środek rekreacyjny nad jeziorem Maltańskim
Malta
Malta

Nad jeziorem Maltańskim znajduje się całoroczny obiekt sportowy. Na jego terenie znajduje się tor saneczkowy, stok narciarski (letni oraz zimowy), tor regatowy, lodowisko, kąpielisko, baseny czy skatepark. W sezonie letnim dostępne są także narty wodne.

Kina i teatry
Rialto
Teatr

Na terenie Poznania dostępne są kina 3 multipleksów (Cinemacity, Helios oraz Multikino) oraz 6 kin studyjnych: Rialto, kino Pałacowe, Muza, Apollo, Charlie Monroe oraz Bułgarska 19.

Nie zabrakło również teatrów. Z bieżącym repertuarem można zapoznać się na stronie kultura.poznan.pl

Tor Poznań
Tor Poznań
obraz

Miłośników motoryzacji z pewnością zainteresuje zlokalizowany niedaleko naszego ośrodka Tor Poznań

Zoo
Zoo
obraz

W mieście znajduje się Stare Zoo, zaś na peryferiach Nowe Zoo, które obfituje w wiele atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Jest to doskonałe miejsce, by spędzić cały dzień z rodziną.

Twierdza Poznań
Forty
Forty

Twierdza Poznań to zbiór fortyfikacji, w której skład obecnie wchodzi 18 zabytkowych fortów. Część z nich jest obecnie zamknięta, jednak niektóre dostępne są dla zwiedzających. Więcej informacji można znaleźć na stronie poznan.travel.pl