[Float-Menu id="1"]

Dorosłe Dzieci Alkoholików – test

DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików - test

Rozpocznij:

Pytanie 1 z 15 - Czy często masz wrażenie, że jesteś inna/y niż osoby z twojego otoczenia, różnisz się od wszystkich innych osób?

Pytanie 2 z 15 - KCzy miewasz trudności z nawiązywaniem bliskich kontaktów z ludźmi, nawet jeśli łatwo nawiązujesz przelotne znajomości?

Pytanie 3 z 15 - Czy masz trudności z okazywaniem uczuć innym?

Pytanie 4 z 15 - Czy zdarza ci się kłamać, kiedy nie ma takiej potrzeby?

Pytanie 5 z 15 - Czy miewasz wrażenie, że nie zasługujesz na nic dobrego i że najprawdopodobniej już nic dobrego cię w życiu nie spotka?

Pytanie 6 z 15 - Czy zdarza ci się manipulować ludźmi, żeby osiągnąć ich zainteresowanie tylko po to, żeby poczuć się docenionym?

Pytanie 7 z 15 - Czy odczuwasz poczucie winy, kiedy ktoś prosi cię o pomoc, ale odmówisz, bo udzielenie pomocy nie jest dla ciebie korzystne?

Pytanie 8 z 15 - Czy zdarza ci się być lojalnym wobec kogoś, o kim wiesz, że na to nie zasługuje, bo wielokrotnie zawiódł twoje zaufanie?

Pytanie 9 z 15 - Czy odczuwasz niepokój lub strach, kiedy w mieszkaniu obok dochodzi do awantury i słyszysz całe zajście?

Pytanie 10 z 15 - Czy masz lub w przeszłości miałaś/eś problemy z zaangażowaniem się w związek?

Pytanie 11 z 15 - Czy często boisz się odrzucenia, tego, że partner od ciebie odejdzie?

Pytanie 12 z 15 - Czy będąc w związku często doprowadzasz do sytuacji, w której wprowadzasz skrajne emocje, 'testujesz' partnera (np. mówisz, że nie wiesz, czy go kochasz, a po dwóch dniach okazujesz uczucia)?

Pytanie 13 z 15 - Czy w porównaniu z rówieśnikami jesteś nadmiernie odpowiedzialna/y lub całkowicie nieodpowiedzialna/y?

Pytanie 14 z 15 - Czy podejmując decyzje łatwo ulegasz impulsom?

Pytanie 15 z 15 - Czy wydaje ci się, że twoja sytuacja życiowa (praca, nauka, związek) są sytuacją bez wyjścia, tzn. nie rozważasz tego, że możesz robić coś zupełnie innego, masz w życiu alternatywę?